GMINA DOLSK

Herb Gminy Dolsk


Temat: Ferie w dolskiej Bibliotece oraz świetlicy w Mszczyczynie


Ferie w dolskiej Bibliotece oraz świetlicy w Mszczyczynie

 

 

  

 

 

 

 

Jak co roku w ferie, biblioteka zorganizowała zajęcia dla dzieci. Tym razem były to zajęcia plastyczno-techniczne.

 

W ramach ferii w bibliotece, dzieci uczyły się haftować, robiły maski karnawałowe, serduszka z masy na walentynki. Dzieci uczestniczące w zajęciach stworzyły również kartki z marzeniami, które zostały zawieszone w bibliotece. W ramach spotkań powstały też ramki na ulubione zdjęcia.

 

W czasie ferii powstało również wiele rysunków inspirowanych czytanymi w bibliotece bajkami. Wszystkie prace można oglądać na wystawach czasowych w bibliotece oraz w holu Urzędu Miasta i Gminy Dolsk. W czasie ferii dzieci korzystały również z Internetu oraz odwiedzały Izbę Regionalną.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktywnie spędzili tegorocznie ferie młodzi mieszkańcy Mszyczyczyna, gmina Dolsk. W trakcie dwóch tygodni odbyły się turnieje w tenisa stołowego, bilarda oraz konkurs rysunkowy pod hasłem „Moje wymarzone ferie”. Były również pokazy fryzjerstwa, a także aerobik, w którym uczestniczyły nie tylko dzieci, ale również wszystkie chętne panie.

 

Największą atrakcją minionych ferii okazał się wyjazd do Brzedni, gdzie dzieci i młodzież wspólnie z instruktorem pokonali tor przeszkód. Na koniec sportowego dnia wszyscy uczestnicy spotkania zaproszeni zostali na pyszną zupę z kiełbaską. Dwa tygodnie aktywnych zajęć uroczyście zakończono w piątkowe popołudnie, 11 lutego. W tym dniu wszystkim osobom, które wzięły udział w zajęciach wręczono dyplomy, nagrody oraz upominki. Wakacje zimowe przy pomocy środków z Miejsko - Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dolsku zorganizowały Monika Urbańska, opiekun świetlicy oraz Dorota Jańczak, radna gminna.

 

 

 

 

 

 
Opublikowano dnia 16-02-2011 r.