GMINA DOLSK

Herb Gminy Dolsk


Temat: Pierwszy pielgrzym na szlaku św. Wojciecha


Pierwszy pielgrzym na szlaku św. Wojciecha

 

 

 

 

 

 

Pan Kajetan Pyrzyński – pomysłodawca i inicjator zorganizowania oraz uruchomienia szlaku pielgrzymkowego św. Wojciecha, który miałby prowadzić z Pragi i Magdeburga - przez Lubiń, Dolsk - do Gniezna i dalej do Gdańska, jako pierwszy pielgrzym przebył trasę łączącą Dolsk i Gniezno.

 

22 kwietnia, po uprzednim spotkaniu z Panem Henrykiem Litka - Burmistrzem Miasta i Gminy Dolsk – udał się na szlak pielgrzymkowy. Podążając do obranego celu - Katedry w Gnieźnie – pokonał ok. 80 km, zwiedzając miejsca, które nie sposób poznać jadąc samochodem. W przeważającej bowiem części trasa wiodła drogami polnymi, z dala od głównych szlaków komunikacyjnych.

 

Jak na wzorowego pielgrzyma przystało, Pan Kajetan miał ze sobą Paszport Piechura, w którym zbierał pieczątki i znaki pobytu w poszczególnych miejscowościach.

 

26 kwietnia – późnym popołudniem dotarł do Gniezna, gdzie bardzo życzliwie powitany przez księdza kanonika Jan Kasprowicza – proboszcza Katedry Gnieźnieńskiej, na gorąco podzielił się swoimi wrażeniami z pielgrzymkowego szlaku.

 

Swoją pielgrzymkę zakończył dokładnie tak jak sobie zaplanował – w przededniu kanonizacji Ojca Świętego - Jana Pawła II.

 

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

 

 

WAŻNE!

Kliknij na dowolne zdjęcie w celu jego powiększenia.
Opublikowano dnia 29-04-2014 r.