GMINA DOLSK

Herb Gminy Dolsk


Temat: Rekord frekwencji w Dolsku - MTB


Rekord frekwencji w Dolsku - MTB

 

 

 

 

 

 

W minioną niedzielę 13 kwietnia 2014 r. na terenie gminy Dolsk został rozegrany po raz 4 w historii maraton MTB. W tym roku nasz maraton wszedł do cyklu BIKE CROSS maraton MTB 2014. Głównym organizatorem cyklu jest Wojciech Gogolewski. W Dolsku organizatorem głównym była Gmina Dolsk, Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dolsku oraz Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Villa Natura.

 

W słoneczny niedzielny poranek na starcie stanęło blisko 600 kolarzy z Wielkopolski jak również ze Stargardu Szczecińskiego, Świnoujścia, Szczecina, Barlinka, Czaplinka, Częstochowy, Bydgoszczy, Nakła, Radziejowa, Człuchowa, Szczecinka... Na początek na trasę ruszyła grupa 12 amatorów rekreacyjnej jazdy na rowerze, która podczas przejazdu kibicowała „zawodowcom”. Jak zwykle dopisały Panie z Dolska - „Żwawe Babki”, które po spotkaniu z Panem Burmistrzem Miasta i Gminy Dolsk – Henrykiem Litka, ruszyły w trasę.

 

Po 15 minutach ruszył peleton na trasę Mega (72km) w ilości ok 150 kolarzy. Półgodziny później wystartował peleton z ok 450 kolarzami na trasę Mini (39 km).

 

Pierwsi kolarze na metę wjechali prawie razem, po ponad dwóch godzinach i 23 minutach jazdy. Finiszował jako pierwszy - Paweł Górniak, drugi - z sekundową stratą - był Michał Górniak, trzeci z tym samym czasem Michał Kowalczyk. Czwarty z dwoma sekundami za zwycięzcą przyjechał Michał Putz - aktualny mistrz Polski amatorów w maratonie MTB. Wśród pań na tym dystansie triumfowała Marta Gogolewska z Wągrowca przed Zuzanną Madaj z Murowanej Gośliny i Darią Kasztaryndą z Chodzieży. Na Mini zwyciężył Mateusz Lewandowski z Kórnika (UKS Jedynka Limaro) - reprezentant Polski na tegoroczne Mistrzostwa Świata w kolarskich przełajach w Holandii, przed Bartoszem Miklerem z Jarocina (Politechnika Poznańska) i Bartoszem Kołodziejczykiem z Chodzieży (też Politechnika Poznańska).

 

W rywalizacji pań na dystansie Mini triumfowała Joanna Wojtaszek z Poznania. W peletonie nie zabrakło mieszkańców naszego Powiatu. Silna reprezentacja KSA Śrem oraz indywidualni amatorzy MTB. /klasyfikacja końcowa na stronie www.bikecrossmaraton.pl/.

 

Po raz kolejny w gościnnych progach gminy Dolsk, kolarze z Wielkopolski mogli rywalizować w maratonie MTB, który otworzył tym razem sezon 2014. Uśmiechnięte twarze i bardzo pozytywne komentarze uczestników są najlepszym podziękowaniem dla organizatorów.

 

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

 

Więcej zdjęć na stronie www.osir.dolsk.pl

 

 

WAŻNE!

Kliknij na dowolne zdjęcie w celu jego powiększenia.
Opublikowano dnia 14-04-2014 r.