09-05-2011 r. Wersja do wydruku  

Turniej Sołectw Gminy Dolsk - Nowieczek 2011

 

 

 

 

 

 

W sobotę 7 maja 2011 r. o godz. 1800 w Nowieczku rozegrany został IV Gminny Turniej Sołectw. W zmaganiach wzięło udział 11 sołectw z naszej gminy: Drzonek, Kotowo, Lubiatówko, Lubiatowo, Mełpin, Masłowo, Międzychód, Mszczyczyn, Nowieczek, Wieszczyczyn, Rusocin oraz miasto Dolsk.

 

Turniej prowadził Witold Opielewicz – Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dolsku.

 

Nad przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska w składzie:

-         Mirella Godawa – kierownik Referatu Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta i Gminy Dolsk,

-         Maria Schneider – Przewodnicząca Miejsko-Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych,

-         Stanisław Kaźmierski - Prezes Stowarzyszenia Sołtysów Gminy Dolsk

-         Jacek Woroch – przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miasta i Gminy Dolsk

 

Drużyny rywalizowały ze sobą w sześciu konkurencjach sportowych:

-         rzut jajkiem – dwóch zawodników stojąc w odległości 10 metrów rzucało do siebie jajkiem tak, by go nie zbić; drużyny miały do dyspozycji trzy jajka i 30 sekund czasu na wykonywanie rzutów;

-         slalom – konkurencja składała się z dwóch etapów: jeden z zawodników przewoził drugiego na taczce pomiędzy ustawionymi pachołkami, trzeci z nich czekał na linii końcowej, następnie cała trójka z założonymi drewnianymi nartami wracała po linii prostej do linii startu; o kolejności drużyn decydował czas wykonania konkurencji

-         tor przeszkód – każdy z członków drużyny miał do pokonania przygotowany tor przeszkód o zwycięstwie decydował czas pokonania toru przeszkód przez całą drużynę;

-         cięcie drewnianego wałka - każda z drużyn miała za zadanie przecięcie piłką ręczną drewnianego wałka (równej średnicy) - wygrywała drużyna, która przecięła wałek w najkrótszym czasie;

-         napełnienie butelki wodą - konkurencja polegała na napełnieniu 1,5 l butelki wodą za pomocą kubka; o kolejności drużyn decydował czas wykonania konkurencji.

-         przeciąganie traktora – konkurencja polegała na przeciąganiu traktora przez całą drużynę na odległość 10 metrów na czas.

 

Po bardzo zaciętej walce najlepszą drużyną okazała się reprezentacja sołectwa z Masłowa - 55 pkt, drugie miejsce zajęło sołectwo z Mełpina - 54 pkt, a trzecie zawodnicy z Rusocina uzyskując również 54 pkt. O przyznaniu II i III miejsca zadecydowały wyniki tych dwóch drużyn w uzyskane w poszczególnych konkurencjach.

 

Nagrodami były bony pieniężne w wysokości: I miejsce – 1400 zł, II miejsce – 1000 zł i III miejsce – 600 zł. Przywilejem zwycięzców jest organizacja Turnieju Sołectw Gminy Dolsk w przyszłym roku oraz udział w powiatowym Turnieju Czterech Sołectw.

 

Burmistrz Dolska Henryk Litka podsumował zmagania drużyn sołeckich, gratulował wszystkim uczestnikom wspaniałej rywalizacji sportowej i dobrej zabawy, wręczył dyplomy i nagrody zwycięzcom oraz zaprosił wszystkich do udziału w przyszłorocznym turnieju. A zatem do zobaczenia w Masłowie!

 

Organizatorami turnieju była Rada Sołecka wsi Nowieczek, Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dolsku, Miejsko-Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dolsku oraz Urząd Miasta i Gminy Dolsk będący jednocześnie fundatorem nagród.

 

A teraz zapraszamy do galerii zdjęć, by na „własne oczy” zobaczyć co działo się w to sobotnie popołudnie w Nowieczku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.