22-10-2010 r. Wersja do wydruku  

Wizyta Pani Ambasador

 

 

 

 

 

 

W dniu 21 października 2010 roku w Dolsku gościła Jej Ekscelencja – Pani Martha Chavarri Dupuy – Ambasador Republiki Peru. Spotkanie miało miejsce w Biurze Konsula Honorowego Peru w Dolsku Pana Kajetana Pyrzyńskiego.

 

W imieniu mieszkańców miasta i gminy Dolsk Panią Ambasador powitali Burmistrz Dolska – Henryk Litka i Przewodniczący Rady Miasta i Gminy – Zbigniew Kierzkowski.

 

Pani Martha Chavarri Dupuy, w trakcie trwającego dwie godziny spotkania, z wielkim zainteresowaniem wysłuchała informacji na temat naszego miasta i gminy. Burmistrz Dolska wspomniał o bogatej historii Dolska, przedstawił osiągnięcia społeczno-kulturalne i znaczące sukcesy na drodze rozwoju gospodarczego.

 

Pani Ambasador, nie kryjąc podziwu dla naszej aktywności i przedsiębiorczości, opowiedziała o specyfice swojego kraju, jego rozwoju, kulturze i uwarunkowaniach społecznych.

 

Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Zadbaliśmy i oto, by pozostało na zawsze w pamięci Pani Ambasador. Na pożegnanie Pan Burmistrz wręczył specjalnie przygotowany album ze zdjęciami Dolska. Wielką niespodzianką były zamieszczone w nim zdjęcia z „ostatniej chwili” – ze spotkania w biurze Konsula Honorowego Republiki Peru.

 

 

 

 

 

 

 


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.