15-09-2021 r. Wersja do wydruku  

Festyn w ramach Narodowego Programu Szczepień

#SzczepimySię z KGW

 

 

 

12 września 2021 r. na Plaży Miejskiej w Dolsku odbył się Festyn w ramach Narodowego Programu Szczepień #SzczepimySię z KGW, którego głównym organizatorem było Koło Gospodyń Wiejskich w Dolsku.

 

Od godz. 13.00 do 18.00 trwały szczepienia. Dostępne były szczepionki: Pfizer oraz Johnson & Johnson. Osoby zaszczepione w tym dniu, mogły wziąć udział w loterii szczepionkowej, w której nagrodą główną był rower.

 

Festyn rozpoczęły występy artystyczne dzieci z Przedszkola „Stokrotki” w Dolsku. Grupa Tygryski pod opieką pani Joanny Grzelki zaprezentowała 3 układy taneczne: „Aruba”, „Bum, bum, bum, róbmy szum”, „Piękny świat”.

 

Następnie odbyło się wręczenie wyróżnień „Róże Dolska 2021” – są to nagrody dla osób, stowarzyszeń, zespołów, które przyczyniły się do rozwoju i promocji naszej gminy. Kapituła przyznająca wyróżnienia w składzie: Pani Burmistrz Barbara Wierzbińska, Zastępca Burmistrza - Pani Mirella Godawa, Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Dolsk – Pani Daria Rosiak oraz Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, członek Zarządu Powiatu Śremskiego – Pan Witold Opielewicz postanowiła w roku 2021 wyróżnić:

 

W kategorii Kultura:

 

1) Chór Lutnia

 

Chór Lutnia obchodzi 120-lecie działalności. Założycielem towarzystwa śpiewaczego był ówczesny proboszcz ks. Witold Olszewski, który 22 września 1901 roku zwołał zebranie organizacyjne. Prezesem chóru został wówczas pan Tomasz Latanowicz, a dyrygentem pan Jan Rynga. Chór liczył wtedy 35 osób.

 

Obecnie Prezesem chóru jest pani Krystyna Trybuś, a dyrygentem pani Anna Kaczmarek. Dziś chór Lutnia bierze udział w uroczystościach kościelnych i patriotycznych, a także uświetnia swoimi występami festyny i spotkania okolicznościowe.

 

Podczas festynu chór Lutnia zaśpiewał piosenkę o Dolsku – „Pośród szarych dni”, której słowa napisała Pani Bożena Kwiecińska.

 

2) Aktywni młodzi artyści – opiekunowie i młodzież z projektu „Mały Książę z gminy Dolsk” z programu Równać Szanse

 

Od września 2020 roku uczestnicy programu „Równać Szanse” wystartowali z projektem „Mały Książę z gminy Dolsk”. Działania młodzieży pod opieką Pani Janiny Rudowicz-Nawrockiej, Pani Ewy Biały oraz Pani Beaty Szafraniak odbywały się pod patronatem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Z Muzyką do Ludzi”. Motywem przewodnim spotkań była ponadczasowa powieść „Mały Książę”. W czerwcu gmina Dolsk zamieniła się w wielki plan filmowy. Podczas pierwszego dnia nagrań młodzież spędziła 11 godzin na planie.

 

1 września na dolskim rynku miała miejsce premiera filmu "Mały Książę z gminy Dolsk”. Premiera on-line odbędzie się w październiku na kanale YouTube stowarzyszenia.

 

W kategorii osiągnięcia sportowe - Pan Michał Majchrzak

 

Pan Michał jest studentem trzeciego roku AWF-u w Poznaniu. Na co dzień trenuje w klubie Stowarzyszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start” w Poznaniu pod okiem trenera Pana Andrzeja Wróbla.

 

21-23 sierpnia 2020 r. na stadionie AWF Kraków odbyły się 48. Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski. Spośród 250 zawodników ­̶ Pan Michał Majchrzak stanął na podium, zdobywając złoty medal na dystansie 200 m oraz brązowy medal na dystansie 400 m.

 

Wiosną tego roku pan Michał został powołany do kadry narodowej i 3 czerwca pierwszy raz wziął udział w Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Europy w Bydgoszczy, w których zajął 5 miejsce w biegu na dystansie 400 m.

 

W imieniu Pana Michała nagrodę odebrała mama – Pani Ewa Majchrzak.

 

W kategorii organizacje pozarządowe – OSP Małachowo

 

Organizacja ta została wyróżniona przede wszystkim za zaangażowanie strażaków ochotników w ratowanie życia i walkę z żywiołami, za chęć niesienia bezinteresownej pomocy innym oraz ciągłą gotowość do służby.

 

 

Następnie organizatorzy zaprosili uczestników na animacje przygotowane przez grupę GrowUp Events Rafała Sosnowskiego z Jarocina i warsztaty dla dzieci, które poprowadziła Pracownia Art Zagroda.

 

Równocześnie odbywały się pokazy i konkurencje strażackie poprowadzone przez druhów z OSP Małachowo i OSP Dolsk. Uczestnicy imprezy mogli zobaczyć zabytkową sikawkę konną oraz wykazać się sprawnością podczas wykonywania typowych czynności strażackich.

 

Kolejnym punktem programu była muzyczna zabawa z DJ’em Grzesiem.

 

Gwiazdą wieczoru był Janek Zieliński z zespołu Bolter, którego największym przebojem jest znana piosenka „Daj mi tę noc”.

 

Na zakończenie imprezy uczestnicy zostali zaproszeni na wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku.

 

 


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.