18-11-2019 r. Wersja do wydruku  

Wizyta dyrektora WZDW - Pana Pawła Katarzyńskiego

 

 

 

W ubiegłym tygodniu w Urzędzie Miasta i Gminy Dolsk miała miejsce wizyta Pana Pawła Katarzyńskiego - Dyrektora Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu w związku z wykonaną na terenie Dolska inwestycją. WZDW zrealizował i sfinansował zadanie związane z powstaniem na drodze wojewódzkiej nr 434 przy skrzyżowaniu ulic Św. Ducha i Widokowej w Dolsku nowego chodnika o długości 225 metrów. Ułożono krawężnik, obrzeża oraz mur oporowy. Nasypy skarp zostały wyprofilowane i wzmocnione płytami ażurowymi. Krawędzie jezdni odtworzono na szerokości jednego metra. Zamontowano także urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego takie jak: bariery sprężyste i rurowe. Wartość całego zadania to ponad 490 tysięcy złotych. Wykonawcą była Firma Usługowo - Handlowa SOB-BRUK Adam Sobiech Kościan.

 

Podczas rozmowy Pani Burmistrz Barbara Wierzbińska dziękując za wykonanie tej inwestycji podjęła również temat prac związanych z budową obwodnicy Dolska.

 

W spotkaniu uczestniczyli także Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Dolsk Pan Romuald Nawrot, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Dolsk Pani Mirella Godawa oraz Pan Henryk Litka, który pełniąc funkcję Burmistrza Dolska wiele lat zabiegał i czynił starania, by ta długo oczekiwana przez mieszkańców naszej gminy inwestycja stała się faktem, a bezpieczeństwo pieszych na tym fragmencie drogi zostało znacznie poprawione.

 

 


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.