09-06-2016 r. Wersja do wydruku  

Realizacja dwóch zadań publicznych

 

 

 

 

 

 

Stowarzyszenie Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości podpisało w dniu 16 maja br. umowy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu na realizację dwóch zadań publicznych: „Wybicki - REAKTYWACJA II - Dzień Hymnu Polskiego” oraz „Chrzest 966. Budując przyszłość nie zapominajmy o przeszłości”, które zostały dofinansowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

 

W ramach zadania „Wybicki - REAKTYWACJA II - Dzień Hymnu Polskiego” Stowarzyszenie planuje:

-         przygotowanie i realizację 10 bezpłatnych warsztatów edukacyjnych pt.: „Śladami gen. Józefa Wybickiego po gminie Brodnica”, w których udział mogą wziąć mieszkańcy Wielkopolski. W każdym warsztacie może uczestniczyć maksymalnie 15 osób (łącznie max. 150 osób). Mogą to być osoby indywidualne lub grupy zorganizowane, w tym: dzieci, młodzież, dorośli. Warsztaty będą prowadzone od połowy czerwca do końca września 2016 r.

-         opracowanie i wydanie karty wyprawy pt.: „Z narodowym akcentem” w nakładzie 2000 egz., która będzie piątym questem z serii Rowerowych Questów Regionu Śremskiego.

-         przygotowanie i zorganizowanie imprezy plenerowej pt.: Dzień Hymnu Polskiego, która odbędzie się w dniu 25 września 2016 r. w Brodnicy.

 

Natomiast w ramach realizacji zadania „Chrzest 966. Budując przyszłość nie zapominajmy o przeszłości”, Stowarzyszenie we współpracy z Katolickim Centrum Edukacji i Kultury w Śremie, planuje przygotowanie i wystawienie widowiska plenerowego „Chrzest 966”, któremu będą towarzyszyły warsztaty edukacyjne nawiązujące do pracy rzemiosła średniowiecznego. Widowisko i warsztaty będą prezentowane w dniach: 10, 17 i 24 lipca 2016 r. na terenie Ośrodka Wypoczynkowo-Rekolekcyjnego „Serdeczna Osada” w Mełpinie oraz 28 sierpnia 2016 r. podczas dożynek powiatowo-gminnych w Nochowie.

 

Już teraz serdecznie zapraszamy Wielkopolan na powyższe wydarzenia.

 

Szczegółowe informacje będą ogłaszane na bieżąco.

 

 

Kontakt:

Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego

 – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości

ul. Okulickiego 3, 63-100 Śrem

tel. / fax: 61 28 32 704

unia@srem.com.pl

 

 

 

Projekt współfinansowany przez: Samorząd Województwa Wielkoplskiego


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.