02-10-2015 r. Wersja do wydruku  

Wielki sukces Pani Martyny Zielińskiej - mieszkanki Dolska

 

 

 

 

 

 

25 września 2015 roku, w ramach Wielkopolskich Obchodów Światowego Dnia Turystyki, ogłoszone zostały wyniki IV Edycji Konkursu o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego za najlepszą pracę magisterską z zakresu turystyki.

 

Celem konkursu było uhonorowanie najzdolniejszych studentów, a zarazem stymulowanie zainteresowania tematyką turystyki oraz pogłębianie wiedzy o turystyce w województwie wielkopolskim.

 

Konkurs był adresowany do autorów prac magisterskich napisanych w języku polskim, obronionych latach 2013 – 2015 na wszystkich uczelniach państwowych i niepaństwowych położonych na terenie całego kraju. Do Konkursu kwalifikowały się prace koncentrujące się na tematyce związanej przestrzennie z województwem wielkopolskim, innowacyjne, powiązane co do tematu z zadaniami realizowanymi przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, mogące znaleźć swoje praktyczne zastosowanie.

 

Spośród 20 prac, które wzięły udział w tegorocznej - IV Edycji Konkursu - najlepszą okazała się praca magisterska pani Martyny Zielińskiej pt. „Uwarunkowania przyrodnicze rozwoju turystyki i rekreacji w gminie Dolsk”. Praca napisana została na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a jej promotorem jest prof. dr hab. Zygmunt Młynarczyk.

 

Praca ta w najwyższym stopniu spełniła oczekiwania Kapituły Konkursu pod względem jakości merytorycznej, nowatorskiego i twórczego charakteru oraz praktycznej i teoretycznej przydatności. Jako laureatka I miejsca Pani Martyna otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 5.000 zł.

 

Wybór tematu pracy magisterskiej uwarunkowany był przede wszystkim zainteresowaniami Pani Martyny, które szczególnie podczas studiów na kierunku turystyka i rekreacja, dotyczyły zagadnień związanych z funkcjonowaniem środowiska przyrodniczego.

 

Jak sama zauważyła: „Przyrodnicze zasoby turystyczne z którymi miałam okazję obcować utwierdziły mnie w przekonaniu, że powiedzenie „Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie” w odniesieniu do polskiego potencjału turystycznego są jak najbardziej uzasadnione. W związku z tym postanowiłam w maksymalnym stopniu wykorzystać fakt, iż od urodzenia mieszkam na terenie gminy Dolsk, która pod względem krajobrazowym reprezentuje krainę pojezierzy. Dokonanie oceny środowiska przyrodniczego mojej „małej ojczyzny” dla celów turystyczno-rekreacyjnych było dla mnie ogromnym wyzwaniem, ale jednocześnie sprawiło mi wielką przyjemność i satysfakcję. Bardzo się cieszę, że tak miłym akcentem zakończyłam swoją ścieżkę edukacyjną, podczas której poznałam nie tylko przepiękne miejsca, ale co ważniejsze wielu życzliwych ludzi.”

 

Pełni dumy i uznania dla sukcesu Pani Martyny, przyłączamy się do zasłużonych gratulacji, dziękując jednocześnie za pokazanie wszystkim, jak wiele bogactw daje nam środowisko naturalne, które na co dzień nas otacza i jak wiele skarbów kryje w sobie dolska ziemia.

 

Pani Martyna odbywa obecnie staż pracowniczy w Urzędzie Miasta i Gminy Dolsk, a wszystkim zainteresowanym udostępniła swoją pracę w Bibliotece Publicznej w Dolsku.

 

 

Powiększ zdjęcie

 

 

 

WAŻNE!

Kliknij na dowolne zdjęcie w celu jego powiększenia.


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.