19-08-2014 r. Wersja do wydruku  

Finał Akademii CUP Grand Prix 2014

 

 

 

 

 

 

W sobotę 16 sierpnia 2014 r. rozegrany został Turniej Finałowy AKADEMII CUP Grand Prix 2014. Początkowo turniej zaplanowany został na niedzielę, ale z powodu pokrywającego się terminu z Finałem GP Wielkopolski, organizatorzy AKADEMII CUP postanowili przełożyć turniej, aby dać wszystkim parom równe szanse w walce o podium zarówno w turnieju w Dolsku, jak i w finale GP Wielkopolski.

 

Na boiskach przy Plaży Miejskiej w Dolsku o nagrodę główną, ufundowaną przez panią Natalię Kaczmarek z Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy - Akademia Kierowcy z Międzychodu walczyło 7 par: z Poznania (4), Dolska (2) i Gostynia (1). Turniej rozgrywano systemem brazylijskim - dwa sety do 15.

 

Do turnieju finałowego w Dolsku akces zgłosiły prawie wszystkie pary z czoła tabeli, oraz pary walczące w odrębnej klasyfikacji dla mieszkańców Dolska: Najlepsza para obszaru LGD Gościnna Wielkopolska.

 

Zgodnie z regulaminem do klasyfikacji generalnej liczone były trzy najlepsze turnieje w wykonaniu danej pary, a punkty w ostatnim turnieju finałowym liczone były podwójnie.

 

W walce o nagrodę główną w wysokości 3000 zł największe szanse zachowały cztery pary: Szubstarski/Stankowski (Poznań); Przybylak/Kotecki (Poznań), Kuźniak/Suliński (Poznań) oraz para z Gostynia Adamkiewicz/Klimański. Faworyci nie zawiedli, a mecze w ich wykonaniu były pojedynkami z najwyższej siatkarskiej półki, zarówno na siatce jak i w polu. O zaciętości spotkań niech świadczą mecze półfinałowe, które w trzech przypadkach zakończyły się w tie-breakch. W meczach półfinałowych faworyci Szubstarski/Stankowski oraz Przybylak/Kotecki przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść już w dwóch odsłonach. Podobnie było z pojedynkiem finałowym i meczem o najniższy stopień podium.

 

Po bardzo dobrej i widowiskowej grze Szubstarski/Stankowski (mający już w kieszeni nagrodę główną) ulegli Przybylakowi/Koteckiemu 0:2. Natomiast w meczu o miejsce trzecie poznańska para Kuźniak/Suliński w dwusetowym pojedynku pewnie pokonała reprezentantów Gostynia Adamkiewicz/Klimański 2:0.

 

Po dokładnym podliczeniu punktów z trzech najlepszych turniejów, nagrodę główną AKADEMII CUP Grand Prix 2014 w wysokości 3000 zł zdobyła para Szubstarski/Stankowski, drugą nagrodę w wysokości 2000 zł wywalczyli Przybylak/Kotecki, natomiast najniższy stopień podium i 1000 zł zdobyła kolejna para z Poznania: Kuźniak/Suliński. Niestety tuż za podium z pięcioma punktami straty uplasowała się para z Gostynia Adamkiewicz/Klimański (obydwaj w sezonie 2014/2015 reprezentować będą nowopowstały klub trzecioligowy UKS "9" Leszno).

 

W oddzielnej klasyfikacji dla mieszkańców Gminy Dolsk: Najlepsza para obszaru LGD Gościnna Wielkopolska, na najwyższym stopniu podium stanęli: Skrzypczak/Szklanny, miejsce drugie zajęła para Dudziński/Wierzbiński natomiast miejsce trzecie przypadło parze Matuszewski/Tomczak.

 

Nagrody w turnieju ufundowane przez firmę ANDO Artykuły Metalowe Gostyń, oraz nagrody główne AKADEMII CUP Grand Prix 2014 ufundowane przez panią Natalię Kaczmarek z Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy - Akademia Kierowcy z Międzychodu, wręczał Burmistrz Miasta i Gminy Dolsk pan Henryk Litka a w imieniu organizatorów pan Witold Opielewicz.

 

Nad poprawnością gry w turnieju finałowym czuwali sędziowie: Alicja Walkowiak, Antoni Kuś oraz Andrzej Padowicz. W organizacji turnieju oraz przy tablicach punktowych pomagali Kadeci UKS Kaniasiatki: Szymon Jakubowski, Maurycy Gaszek oraz Dominik Poznański.

 

Wyniki meczów półfinałowych:

Łukasz Przybylak/Tomasz Kotecki (Poznań) - Krzysztof Kuźniak/Przemysław Suliński (Poznań) 2:0 (15:11; 15:9)

Błażej Szubstarski/Andrzej Stankowski (Poznań) - Julian Adamkiewicz/Jakub Klimański 2:0 (15:10; 15:11)

 

Mecz o III miejsce:

Krzysztof Kuźniak/Przemysław Suliński (Poznań) - Julian Adamkiewicz/Jakub Klimański 2:0 (15:12; 15:11)

 

Finał:

Łukasz Przybylak/Tomasz Kotecki (Poznań) - Błażej Szubstarski/Andrzej Stankowski (Poznań) 2:0 (15:9; 15:13)

 

Klasyfikacja końcowa 5 turnieju:

1.      Łukasz Przybylak/Tomasz Kotecki (Poznań)

2.      Błażej Szubstarski/Andrzej Stankowski (Poznań)

3.      Krzysztof Kuźniak/Przemysław Suliński (Poznań)

4.      Julian Adamkiewicz/Jakub Klimański (Gostyń)

5.      Bartosz Rubaszewski/Jacek Kubiak (Poznań)

Michał Skrzypczak/Mateusz Szklanny (Dolsk)

7.      Michał Dudziński/Mikołaj Wierzbiński (Dolsk)

 

Skrócona klasyfikacja generalna AKADEMII CUP Grand Prix 2014:

1.      Błażej Szubstarski/Andrzej Stankowski (Poznań)

2.      Łukasz Przybylak/Tomasz Kotecki (Poznań)

3.      Krzysztof Kuźniak/Przemysław Suliński (Poznań)

4.      Julian Adamkiewicz/Jakub Klimański (Gostyń)

5.      Michał Skrzypczak/Mateusz Szklanny (Dolsk)

6.      Bartosz Rubaszewski/Jacek Kubiak (Poznań)

7.      Łukasz Marciniak/Mateusz Kaźmierczak (Gostyń)

8.      Piotr Wojciechowski/Przemysław Kolańczyk (Śrem)

9.      Tomasz Jaroszczak/Marek Pachocki (Poznań)

10.  Piotr Ratajczak/Wojciech Meissner (Nochowo)

 

 

Foto: Tomasz Biernat

 

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

 

 

WAŻNE!

Kliknij na dowolne zdjęcie w celu jego powiększenia.


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.