23-12-2013 r. Wersja do wydruku  

„Wspólne kolędowanie”

 

 

 

 

 

 

Święta Bożego Narodzenia i nadchodzący Nowy Rok kojarzą się z radosnymi przeżyciami, są to najbardziej oczekiwane chwile. W grudniowe dni i wieczory snujemy refleksje nad tym, co minęło i planujemy przyszłość. Łamiemy się opłatkiem, śpiewamy piękne, polskie kolędy, zastanawiając się nad wiarą prostych pasterzy, którzy bez wahania uwierzyli, że w betlejemskiej stajni narodził się Bóg.

 

W naszej Gminie jest piękna tradycja organizowania spotkań świątecznych, mająca na celu integrację środowiska lokalnego. W dniu 20 grudnia 2013 r. odbyło się spotkanie pod nazwą „Wspólne kolędowanie” realizowane w ramach działań środowiskowych projektu systemowego „Chcesz-możesz” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

 

Celem spotkania była integracja uczestniczek projektu ze środowiskiem lokalnym reprezentowanym przez Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Dolsku, Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych koło Dolsk, osoby samotne z gminy Dolsk, uczniów Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Dolsku, Chóru Lutnia oraz przedstawicieli miejscowych władz samorządowych.

 

Po powitaniu zaproszonych gości przez kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Dolsku Alicję Olschak i informacji o projekcie przedstawionej przez jedną z uczestniczek projektu, życzenia w imieniu organizatorów złożył Burmistrz Miasta i Gminy Dolsk Henryk Litka. Życzenia świąteczno– noworoczne złożyli również Przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Dolsk Janina Pawełczyk oraz ks. Proboszcz Parafii Dolsk Tomasz Buliński.

 

Uczestnicy spotkania z wielkim zainteresowaniem wysłuchali Jasełek przygotowanych przez uczniów Szkoły Podstawowej w Dolsku, które wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę, po których nastąpiło uroczyste dzielenie się opłatkiem.

 

W Świątecznym spotkaniu wystąpił również Chór Lutnia, który zachęcał do wspólnego śpiewania pięknych polskich kolęd. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i świątecznej atmosferze.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.