03-12-2013 r. Wersja do wydruku  

Gmina Dolsk w Programie „Na własne konto”

 

 

 

 

 

 

Gmina Dolsk znalazła się w grupie 160 gmin z terenu kraju zakwalifikowanych do udziału w programie „Na własne konto”. Program realizowany jest na podstawie umowy zawartej przez Burmistrza Miasta i Gminy Dolsk w dniu 4.11.2013 r. z Fundacją pod nazwą „Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej - „Counterpart Fund”.

 

Program skierowany jest do młodzieży gimnazjalnej a jego głównym celem jest poszerzenie wiedzy ekonomicznej, rozbudzenie aspiracji edukacyjnych i zmotywowanie młodego człowieka do rozwoju osobistego i zawodowego.

 

W ramach programu przewiduje się realizację zajęć pozalekcyjnych z zakresu edukacji ekonomicznej w okresie pierwszego tygodnia ferii zimowych 2014 roku.

 

Natomiast podczas II semestru uczniowie wykorzystują wiedzę w praktyce przygotowując pracę konkursową - młodzieżową gazetkę ekonomiczną skierowaną do społeczności lokalnej oraz mini biznes plan jej wydania.

 

Łącznie programem zostanie objętych 22 uczniów z Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Dolsku. Koordynatorem projektu jest Pani Joanna Kaptur – Konieczna.

 

Uczniowie w ramach zajęć będą mogli m.in. wziąć udział w wizycie zorganizowanej u lokalnego przedsiębiorcy oraz w banku.

 

Program „Na własne konto” jest realizowany we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach edukacji ekonomicznej i Fundacją na Rzecz Rozwoju Wsi „Polska Wieś 2000 im. M. Rataja”.


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.