28-12-2012 r. Wersja do wydruku  

Świąteczne spotkanie jasełkowe

 

 

 

 

 

 

Ośrodek Pomocy Społecznej w Dolsku zorganizował w dniu 21 grudnia 2012 r. świąteczne spotkanie jasełkowe, będące działaniem środowiskowym zrealizowanym w ramach projektu systemowego „Chcesz–możesz”; Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet VII. Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej.

 

Spotkanie odbyło się w restauracji „Maxima” w Dolsku i spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony zaproszonych gości. Celem spotkania była integracja uczestniczek projektu ze środowiskiem lokalnym reprezentowanym przez Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Dolsku, Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów koło Dolsk, osoby samotne z gminy Dolsk, uczniów Gimnazjum im. Powstańców Wlkp. w Dolsku oraz przedstawicieli miejscowych władz samorządowych.

 

Gospodarzem spotkania była Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Dolsku AlicjaOlschak. Informacje o projekcie przedstawiła jedna z uczestniczek, która po dokonaniu autoprezentacji i omówieniu kolejnych jego etapów, poinformowała zebranych, że umiejętności zdobyte na kursie florystycznym prezentowane są dziś w postaci dekoracji świątecznych zdobiących stoły.

 

Dla nadania spotkaniu świątecznego klimatu młodzież dolskiego gimnazjum zaprezentowała koncert kolęd. Życzenia świąteczno - noworoczne złożone przez Zastępcę Burmistrza Miasta i Gminy Dolsk Lilianę Lenarczyk-Żurczak oraz Przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Dolsk Janinę Pawełczyk zapoczątkowały uroczyste dzielenie się opłatkiem i życzenia składane przez wszystkich uczestniczących w uroczystości.

 

Spotkanie jasełkowe uświetnił występ Chóru „Lutnia”, który zachęcał do wspólnego śpiewania pięknych polskich kolęd.

 

 

 

 

 

 


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.