Wypadek w Drzonku - 1.11.2012r.

alt

W czwartek 1 listopada 2012r. Dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Śremie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Drzonek (gm. Dolsk). Do akcji zadysponowany został jeden zastęp z OSP Dolsk – 609[P]23 Daf GBARd i jeden z JRG Śrem – 601[P]21 Renault GBA.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali rozbite dwa samochody osobowe marki opel astra i bmw serii 5. Podróżujący opuścili pojazdy o własnych siłach i zostali przetransportowani do śremskiego szpitala.

Działania straży polegały na: zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów, neutralizacji płynów eksploatacyjnych znajdujących się na drodze oraz kierowaniu ruchem, który prowadzony był wahadłowo. Na miejscu działali ponadto funkcjonariusze ze śremskiej drogówki.