Spotkanie na Świętej Górze - Gostyń 16.09.2012r.

alt

W dniu 16 września 2012 roku na Świętej Górze w Gostyniu śladem lat ubiegłych miało miejsce szóste spotkanie strażaków powiatu śremskiego oraz ich rodzin.

O godzinie 15.00 rozpoczęła się uroczysta Msza święta w intencji braci strażackiej i ich rodzin koncelebrowana przez kapłanów. Podczas Mszy świętej strażacy podziękowali Matce Bożej za opiekę podczas pełnienia niełatwej strażackiej służby dla dobra drugiego człowieka, oraz prosili o dalsze łaski i Boże błogosławieństwo na dalsze lata nie tylko zawodowej posługi, lecz także o pomyślne i szczęśliwe życie rodzinne. Dla podkreślenia uroczystego charakteru tej Mszy świętej udział wzięły poczty sztandarowe jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z poszczególnych gmin: Brodnica, Dolsk, Śrem oraz Książ Wlkp.
 Po Mszy świętej miło było się spotkać na placu za Bazyliką przy kawie i przepysznych słodkościach przygotowanych przez żony strażaków.
Brać strażacka pragnie przekazać podziękowania na ręce ks. Henryka Schwanke – kapelana powiatowego strażaków za modlitwę, trud i troskę oraz zaangażowanie w corocznym naszym spotkaniu na Świętej Górze w Gostyniu.