Zagrożenie chemiczne - Dolsk 6.09.2013r.

altW piątek 6 września 2013r. ok. godziny 12:05 Dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Śremie otrzymał zgłoszenie o nieznanej substancji znajdującej się przy trasie 437 prowadzącej z Dolska do Borku Wielkopolskiego.

Do akcji zadysponowane zostały następujące siły i środki:

601[P]21 Renault GBA – JRG Śrem

601[P]40 Renault SLRd – JRG Śrem

601[P]90 Mitsubishi SLRR – JRG Śrem

609[P]23 Daf GBARd – OSP Dolsk

Po przybyciu na miejsca zdarzenia pierwszego zastępu została wytyczona strefa bezpieczeństwa oraz zamknięto ruch drogowy na tej trasie na kilka godzin. Ze względu na brak możliwości dokładnego określenia rodzaju znalezionej substancji na miejsce wezwano zastęp ratownictwa chemicznego z JRG 6 Poznań – 306[P]61 Renault SRChem.

Po dotarciu specjalnego samochodu z mobilnym laboratorium strażacy podjęli próbki i przeprowadzili trzy próby, które wykazały, że substancja nie stwarza zagrożenia dla ludzi ani środowiska. Najprawdopodobniej były to odpady z drukarni.