Wypadek na trasie 434 - Kotowo 16.08.2013r.

altW piątek 16 sierpnia 2013r. ok. godz. 17:30 Dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Śremie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na remontowanym odcinku trasy 434 na wysokości miejscowości Kotowo (gm. Dolsk).

Do akcji zadysponowany został jeden zastęp z OSP Dolsk – 609[P]23 Daf GBARd oraz jeden z JRG Śrem – 601[P]21 Renault GBA.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali rozbite cztery samochody osobowe marki VW, Toyota, Saab i VW. Sprawczynią karambolu okazała się mieszkanka Wrześni, która jechała vw scirocco w kierunku Śremu. Tuż za Dolskiem zjechała nagle na lewy pas uderzając w toyotę, po czym czołowo zderzyła się z saabem oraz vw polo. Kobieta kierująca polo, chcąc uniknąć uderzenia w tył saaba, wjechała w bok pojazdu sprawczyni wypadku. Wszyscy kierowcy oraz pasażerka saaba zostali przewiezieni do szpitala w Śremie.

Działania straży polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów, kierowaniu ruchem drogowym, który odbywał się wahadłowo oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych znajdujących się na drodze.